Kolejne tenisowe talenty poszukiwane

Na przełomie marca i kwietnia tego roku rozpoczął się nabór do drugiej edycji programu tenisowego „Droga do Pekao Szczecin Open”. Tym razem organizatorzy szukają zdolnych dzieci z roczników 2010, 2011 i 2012.

Przypomnijmy, akcja po raz pierwszy wystartowała przed rokiem i objęła trzy lokalne kluby – SKT Szczecin, Akademię Tenisową Promasters oraz Szczecińskie Centrum Tenisowe. W maju 2016 r. w każdym z tych ośrodków wyselekcjonowano 8-osobową grupę, dzięki czemu 24 dzieci mogło rozpocząć bezpłatne lekcje tenisa. Jedynym obowiązkiem opiekunów będzie przywożenie dzieci na treningi. Zajęcia finansowane są przy wsparciu Banku Pekao S.A. – głównego patrona programu „Droga do Pekao Szczecin Open”, a także sponsora tytularnego turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open.

Dzieci, wyposażone także w profesjonalny sprzęt od firmy Head, rozpoczęły przygodę z tą dyscypliną sportu i od tamtego czasu trenują po dwa razy w tygodniu. Przez miniony rok uczestnicy nie tylko podnosili swoje umiejętności sportowe, ale też brali udział w szeregu innych inicjatyw – Tenisowym Dniu Dziecka, kortowych Mikołajkach czy KIDS DAY (podczas Pekao Szczecin Open), w trakcie którego mieli możliwość spotkania się między innymi z samym Jerzym Janowiczem!

Opisana powyżej grupa trenuje już okrągły rok. W przyszłym miesiącu do akcji dołączy kolejna dwudziestka czwórka, która pomyślnie przejdzie testy kwalifikacyjne i zacznie swoją przygodę z tenisem. Więcej o zbliżających się lekcjach pokazowych i testach ukaże się  na łamach naszej strony niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *