Lekcje pokazowe i testy

Już w najbliższą niedzielę (23 kwietnia) o godzinie 11:00 w trzech zachodniopomorskich ośrodkach (Szczecińskie Centrum Tenisowe, Akademia Tenisowa Promasters, SKT Szczecin) odbędą się bezpłatne lekcje pokazowe dla dzieci z roczników 2010, 2011 i 2012.

Wydarzenie to jest jednym z głównych założeń naboru do drugiej edycji programu „Droga do Pekao Szczecin Open”. Przypomnijmy, pierwsza miała miejsce przed rokiem i dzięki niej 24 dzieci z naszego regionu rozpoczęło bezpłatne lekcje tenisa. Jedynym obowiązkiem opiekunów uczestników, którzy kwalifikują się do programu jest przywożenie podopiecznych na treningi. Zajęcia finansowane są przy wsparciu Banku Pekao S.A. – głównego patrona programu „Droga do Pekao Szczecin Open”, a także sponsora tytularnego turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open.

Podczas lekcji pokazowej dzieci dostaną szansę na chwycenie rakiety w dłoń i zapoznanie się z nową dyscypliną sportu. Zajęcia trwać będą maksymalnie godzinę zegarową i stanowić będą połączenie zabawy oraz podstawowych zagrań tenisowych.

Następną ważną dla programu datą jest 7 maja (godz. 12:00). To właśnie wtedy w każdym z trzech wymienionych wyżej ośrodków odbędą się testy sprawnościowe. Dzieci wykonają kolejno kilka konkurencji, a na bazie ich wyników w każdym z klubów zostanie wyselekcjonowana 8-osobowa grupa, która już niedługo rozpocznie bezpłatne szkolenie.

Testy są otwarte i dostępne dla każdego z rocznika 2010-2012 (nie trzeba się wcześniej zapisywać), a ich celem jest przede wszystkim sprawdzenie predyspozycji dzieci do gry w tenisa. Oznacza to, że do pomyślnego ich przejścia nie są niezbędne nabyte wcześniej umiejętności tenisowe. Sprawdzane będą przede wszystkim skoczność, szybkość, zwinność itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *