Mamy nowych mistrzów!

Druga edycja programu Droga do Pekao Szczecin Open symbolicznie dobiegła końca. W sobotę, 22 grudnia, na kortach tenisowych przy al. Wojska Polskiego odbył się turniej podsumowujący dla uczestników wszystkich grup szkoleniowych. Były emocje, świetna zabawa i wysoki poziom sportowy rozgrywek, więc śmiało możemy ogłosić kolejny sukces naszego programu.

Przypomnijmy, Droga do Pekao Szczecin Open to unikatowa na skalę kraju akcja, dzięki której najbardziej uzdolnione dzieci z naszego regionu mają szansę bezpłatnie trenować tenis ziemny. Jedynym obowiązkiem opiekunów uczestników, którzy kwalifikują się do programu jest przywożenie podopiecznych na treningi. Zajęcia finansowane są przy wsparciu Banku Pekao S.A. – głównego patrona programu Droga do Pekao Szczecin Open, a także sponsora tytularnego turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open. Dodatkowo dzieci otrzymują profesjonalny sprzęt od firmy Head, dzięki któremu bez przeszkód i w pełni wyposażone mogą brać udział w zajęciach.

Dwanaście miesięcy temu w podobny sposób kończyliśmy pierwszą edycję programu, teraz przyszedł czas na tych nieco młodszych. Grupy, które wzięły udział we wczorajszym turnieju dołączyły do naszej akcji podczas naboru zimą 2017 roku. Przez dwa miesiące odbywaliśmy wtedy spotkania w przedszkolach, szkołach czy ośrodkach tenisowych i zapraszaliśmy na testy kwalifikacyjne. Na bazie ich rezultatów wyłoniliśmy trzy 8-osobowe grupy tych najbardziej utalentowanych i daliśmy im szansę na zakochanie się w tej pięknej dyscyplinie.

– Przez ostatnie półtora roku dzieci wykonały ogromne postępy – mówi Andrzej Czyż, jeden z trenerów naszego programu. – Jak widać chociażby po tym turnieju, potrafią już swobodnie grać na 3/4 kortu i poprawnie wykonywać kolejne uderzenia. Wszyscy mamy nadzieję, że zwiążą swoją dalszą przyszłość sportową z tenisem i przede wszystkim będzie im to sprawiało dużo radości.

Tę wspomnianą radość było widać między innymi wczoraj. Turniej rozpoczął się od rozgrywek grupowych, później mieliśmy ćwierćfinały, półfinały oraz finał. W tym ostatnim najlepszy okazał się Piotr Kowalski, który w świetnym stylu zapewnił sobie miano mistrza drugiej edycji naszego programu.

– Piotrek był wczoraj regularny, konsekwentny i w najważniejszych momentach potrafił wytrzymać ciśnienie – komplementuje podopiecznego Aleksander Korzeniewicz, trener naszego nowego mistrza. – Słowa uznania należą się jednak wszystkim uczestnikom, ponieważ wspaniale się zaprezentowali. Ich postawa to dowód na to, że weryfikacja w programie działa jak należy. Podczas testów wybieramy tych najzdolniejszych, a dzięki treningom dwa razy w tygodniu, dzieci szybko rozwijają swoje tenisowe talenty.

Słowa trenera znalazły też potwierdzenie podczas ceremonii rozdania nagród. Naszych młodych adeptów tenisa chwalił bowiem również Krzysztof Bobala, czyli dyrektor Pekao Szczecin Open, największej i najstarszej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce. – Przyglądałem się turniejowym meczom i muszę przyznać, że wiele razy byłem naprawdę zaskoczony poziomem wymian czy uderzeń, które miały tu miejsce. Cieszę się, że dzięki temu programowi poznaliście tenis i mieliście szansę na zakochanie się w tym wspaniałym sporcie. Życzę Wam serdecznie, abyście kontynuowali przygodę z tą dyscypliną i mam wielką nadzieję, że za te kilkanaście lat zobaczymy Was na listach startowych do Pekao Szczecin Open czy innych wielkich turniejów.

Podczas ceremonii dzieci otrzymały nie tylko dyplomy, medale i puchary, ale też specjalne certyfikaty, które zaświadczają o odbyciu pełnego szkolenia w programie Droga do Pekao Szczecin Open. I choć ich przygoda z naszą akcją się zakończyła, to nie ma powodu do smutku. Już teraz na kortach trenują dzieci z trzeciej edycji programu, więc nie spoczywamy na laurach i nadal zajmujemy się szkoleniem kolejnych tenisowych talentów!

Na koniec raz jeszcze dziękujemy tym, bez których program nie miałby racji bytu, czyli Bankowi Pekao S.A i firmie Head. To właśnie ich zaangażowanie pozwala na wyszukiwanie i szkolenie kolejnych pokoleń tenisowych talentów w naszym regionie. Serdecznie dziękujemy także trenerom, którzy znakomicie wywiązują się ze swojej roli i wprowadzają naszych młodych podopiecznych w świat tenisa. Korzystając też z okazji, życzymy wszystkim wesołych świąt!

Wyniki turnieju, podsumowującego drugą edycję programu Droga do Pekao Szczecin Open:

I miejsce – Piotrek Kowalski

II miejsce – Tosia Biełus

III miejsce – Bartek Czyż i Kuba Sumisławski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *