Program „Droga do Pekao Szczecin Open” ma już rok!

Lada dzień zacznie się marzec, a to oznacza, że inauguracyjna edycja naszej wyjątkowej, sponsorowanej przez Bank Pekao SA, akcji zatoczyła symboliczne koło. Dwanaście miesięcy temu odwiedziliśmy szczecińskie szkoły i przedszkola, po raz pierwszy informując o rozpoczynającym się właśnie programie.

Wizyty w lokalnych placówkach miały miejsce przez cały marzec i połowę kwietnia. Przekazywaliśmy wówczas najważniejsze wiadomości, opisywaliśmy ideę programu i zachęcaliśmy do tego, aby dzieci rozpoczęły swoją przygodę z białym sportem. W rozpowszechnianiu tego „tenisowego bakcyla” bardzo duży udział miały także otwarte lekcje pokazowe, które odbyły się w każdym ze współpracujących z nami klubowych ośrodków.

Ostatnim elementem przygotowań do rozpoczęcia szkolenia były testy kwalifikacyjne, które odbyły się pod koniec kwietnia. Dzieci wykonywały kolejne ćwiczenia, a trenerzy skrupulatnie odnotowywali wyniki i to właśnie na ich podstawie wyselekcjonowane zostały trzy 8-osobowe grupy, które zaraz po długim majowym weekendzie rozpoczęły bezpłatne szkolenie.

Dzieci, wyposażone w profesjonalny sprzęt od firmy Head, szybko zapoznały się z nową dyscypliną i zaczęły stawiać pierwsze kroki na kortach tenisowych. – Zależało nam na tym, żeby nasi młodzi uczestnicy pokochali ten sport i dlatego treningi zostały zaplanowane w taki sposób, aby umiejętnie łączyć zabawę, sprawność ogólną i podstawowe umiejętności techniczne, związane z grą w tenisa – tłumaczy Rafał Chrzanowski, trener-koordynator programu „Droga do Pekao Szczecin Open”.

Po wakacjach, poprzedzonych atrakcjami z okazji Dnia Dziecka, początkujący tenisiści powrócili do zajęć. W połowie września czekała na nich wyjątkowa niespodzianka. Kids Day, mający miejsce w samym środku profesjonalnego turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open, był dla naszych uczestników prawdziwą przygodą. Zabawy na kortach, treningi z zawodnikami, ciekawe spotkania oraz wspólne granie z samym Jerzym Janowiczem to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbyły się tamtego dnia. Ten wyjątkowy czas z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tamtych wydarzeń!

Od pamiętnego Kids Day minęło już pięć miesięcy (w tym czasie miały też miejsce turnieje mikołajkowe oraz wręczanie świątecznych paczek), a dzieci w dalszym ciągu trenują po dwa razy w tygodniu. Nic więc dziwnego, że efekty ich pracy widać gołym okiem. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak rozwijają się talenty naszych uczestników i będziemy dokładać wszelkich starań, aby ten postęp w dalszym ciągu zmierzał we właściwym kierunku. Cieszymy się, że dzieciom spodobał się tenis i chcemy, aby z każdym miesiącem treningów podnosiły swoje umiejętności i czerpały coraz większą radość z udziału w programie.

W najbliższych tygodniach ruszy nabór do kolejnych grup. Znów będziemy prowadzić spotkania w szkołach oraz lekcje pokazowe na kortach. Pod koniec kwietnia odbędą się testy, a od maja zaczniemy szkolenie. – Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z roczników 2010-2012. Warto przyjść na taką lekcję i spróbować swoich sił, to nic nie kosztuje. Im więcej uczestników pojawi się na testach, tym większą mamy szansę na wykrycie nowych, tenisowych talentów, a właśnie o to chodzi w naszym programie. Zachęcam do uczestnictwa w akcji, bo każda wielka kariera sportowa zaczyna się od wykonania pierwszego kroku – kończy Chrzanowski.

Informacje o naborze, lekcjach pokazowych i testach będą sukcesywnie pojawiać się na stronie internetowej www.drogadopso.pl oraz profilu facebookowym akcji. Przypominamy, że szkolenie wyselekcjonowanych grup dzieci jest w całości finansowane przez Bank Pekao SA, a jedynym obowiązkiem rodziców jest dostarczanie i odbieranie najmłodszych z zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *